Kurumsal

Hakkımızda

Esplast, Kent Hizmetleri LTD.ŞTİ.’ ye bağlı bir Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketidir.

“ESKİŞEHİR KENT HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.” ünvanıyla, 15.02.2000 tarihinden itibaren faaliyet göstermektedir. ESPLAST markası ile 22.03.2023 tarihinde plastik kasa üretimine başlamıştır.

Esplast, Sarıcakaya bölgesi Mayıslar köyünde yer alan toplam 685m² kapalı alana sahip modern üretim tesislerinde fabrika bünyesinde enjeksiyon yöntemi ile plastik kasa üretimi yapılmaktadır. Fabrika bünyesinde iki adet 800 tonluk son teknolojilerle donatılmış Enjeksiyon makinesi bulunmaktadır.

Misyon

Özellikle üretici olan vatandaşlarımıza malzeme taşıma, depolama ve saklama ihtiyaçlarına yönelik plastik ürün sistemleri ile fark yaratan sürdürülebilir çözümler sunmak.

Vizyon

Hizmet verdiğimiz faaliyet noktamızda, teknolojik yenilikleri takip ederek, uzman insan kaynağıyla bütünleştirip verdiğimiz hizmetlerde, piyasa fiyatının belirleme noktasında aktif rol alarak ve bulunduğumuz sektörde farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak.

Ayrıca Eskişehir Büyükşehir Belediyemizin; “Eskişehir, Eskişehirlilerin gurur duyduğu, Türkiye’nin şehirleşme açısından örnek şehridir. Bu durumu geliştirerek sürdürecek, Türkiye’nin şehirlerini yeniden kazanması sürecine öncülük edeceğiz.“ vizyonuna destek olmak.

Plastik Kasa İmalatı:

800 tonluk iki adet plastik enjeksiyon makinesi olup iki farklı tip kasa imalatımız vardır.

Faaliyet Alanları

Plastik Enjeksiyon Yöntemiyle Plastik Sebze-Meyve Kasa İmalatı

Esplast Kapsam

Taşıma ve depolamada kullanılan; plastik kasa üretimi ve satışı.